Wielomiliardowy skandal Goldmana pokazuje, że przestępcy nadal używają walut fiatów, mówi adwokat Bitcoin Anthony Pompliano.

Nienawidzący Bitcoinów Goldman Sachs płaci 3,9 miliarda dolarów, by uregulować malezyjski skandal korupcyjny.

Wielki skandal z obligacjami
1MDB krasnoludki kryptońskie przestępstwo
Po uwikłaniu się w skandal 1MDB, Goldman Sachs, jeden z wiodących banków w Ameryce, zawarł z rządem malezyjskim ugodę o wartości 3,9 mld dolarów.

Komentując tę wiadomość, adwokat Bitcoin Anthony Pompliano zauważył, że największe przestępstwa finansowe są nadal popełniane za pomocą pieniędzy fiat, które lecą w obliczu tych, którzy krytykują przypadki nielegalnego wykorzystania krypty:

„Przestępcy wciąż używają fiatów w celu popełnienia największych przestępstw finansowych.“

Wielki skandal z obligacjami
Goldman pomógł malezyjskiemu państwowemu funduszowi 1MDB zebrać 6,5 mld dolarów poprzez sprzedaż obligacji, która miała miejsce w latach 2009-2013, osiągając setki milionów zysków z opłat.

Z tej kwoty około 4,5 mld dolarów zostało skradzionych klientom Goldman przez zhańbionego malezyjskiego finansistę Jho Lowa, byłego premiera Najiba Razaka i jego współpracowników. Fundusze te zostały zmarnowane na luksusowy jacht, drogie obrazy, a nawet produkcję hollywoodzkich filmów.

Trzy spółki zależne Goldman zostały oskarżone w grudniu 2018 roku o niewłaściwe wykorzystanie funduszy. W sierpniu 2019 roku Malezja stała się pierwszym krajem, który oskarżył bank i jego kierownictwo.

W listopadzie ubiegłego roku bank Wall Street zaproponował 1,75 mld dolarów odszkodowania, ale obecny premier Malezji, Mahathir Mohamad, nie był zadowolony z oferowanej sumy.

Dzięki swojej ostatniej ugodzie Goldman ma nadzieję położyć kres tej głośnej kontrowersji:

„Jest to ważny krok w kierunku zostawienia za sobą sprawy 1MDB, który pozwoli rządowi Malezji posunąć się naprzód z dodatkowymi wysiłkami na rzecz odbudowy i realizacji jej priorytetów ekonomicznych.“

Powiązany z .
Goldman Sachs Brings Reality Check to Crypto Market: Ekonomista amerykański Steve Hanke
1MDB krasnoludki kryptońskie przestępstwo
Podczas gdy ostatni hack na Twitterze wzmocnił głosy krytyków Bitcoin Era, gargantuańska osada 1MDB zaćmiła wszystkie skradzione kryptofagi w 2019 roku (który był najbardziej produktywnym rokiem dla przestępców kryptoflowych do tej pory).

Jak na ironię, Goldman Sachs skrytykował Bitcoin za podżeganie do nielegalnych działań w jego szeroko krytykowanej konferencji w maju.