Wielomiliardowy skandal Goldmana pokazuje, że przestępcy nadal używają walut fiatów, mówi adwokat Bitcoin Anthony Pompliano.

Juli 24, 2020

Nienawidzący Bitcoinów Goldman Sachs płaci 3,9 miliarda dolarów, by uregulować malezyjski skandal korupcyjny.

Wielki skandal z obligacjami
1MDB krasnoludki kryptońskie przestępstwo
Po uwikłaniu się w skandal 1MDB, Goldman Sachs, jeden z wiodących banków w Ameryce, zawarł z rządem malezyjskim ugodę o wartości 3,9 mld dolarów.

Komentując tę wiadomość, adwokat Bitcoin Anthony Pompliano zauważył, że największe przestępstwa finansowe są nadal popełniane za pomocą pieniędzy fiat, które lecą w obliczu tych, którzy krytykują przypadki nielegalnego wykorzystania krypty:

„Przestępcy wciąż używają fiatów w celu popełnienia największych przestępstw finansowych.“

Wielki skandal z obligacjami
Goldman pomógł malezyjskiemu państwowemu funduszowi 1MDB zebrać 6,5 mld dolarów poprzez sprzedaż obligacji, która miała miejsce w latach 2009-2013, osiągając setki milionów zysków z opłat.

Z tej kwoty około 4,5 mld dolarów zostało skradzionych klientom Goldman przez zhańbionego malezyjskiego finansistę Jho Lowa, byłego premiera Najiba Razaka i jego współpracowników. Fundusze te zostały zmarnowane na luksusowy jacht, drogie obrazy, a nawet produkcję hollywoodzkich filmów.

Trzy spółki zależne Goldman zostały oskarżone w grudniu 2018 roku o niewłaściwe wykorzystanie funduszy. W sierpniu 2019 roku Malezja stała się pierwszym krajem, który oskarżył bank i jego kierownictwo.

W listopadzie ubiegłego roku bank Wall Street zaproponował 1,75 mld dolarów odszkodowania, ale obecny premier Malezji, Mahathir Mohamad, nie był zadowolony z oferowanej sumy.

Dzięki swojej ostatniej ugodzie Goldman ma nadzieję położyć kres tej głośnej kontrowersji:

„Jest to ważny krok w kierunku zostawienia za sobą sprawy 1MDB, który pozwoli rządowi Malezji posunąć się naprzód z dodatkowymi wysiłkami na rzecz odbudowy i realizacji jej priorytetów ekonomicznych.“

Powiązany z .
Goldman Sachs Brings Reality Check to Crypto Market: Ekonomista amerykański Steve Hanke
1MDB krasnoludki kryptońskie przestępstwo
Podczas gdy ostatni hack na Twitterze wzmocnił głosy krytyków Bitcoin Era, gargantuańska osada 1MDB zaćmiła wszystkie skradzione kryptofagi w 2019 roku (który był najbardziej produktywnym rokiem dla przestępców kryptoflowych do tej pory).

Jak na ironię, Goldman Sachs skrytykował Bitcoin za podżeganie do nielegalnych działań w jego szeroko krytykowanej konferencji w maju.