Skalowalność i prywatność Bitcoinów jest o krok bliżej.

Oktober 31, 2020

Skalowalność Bitcoinów nie jest dokładnie taka, jak wtedy, gdy zaczynała się w 2009 roku. Ewoluowała, a jej priorytetowość polegająca na tym, że jest prosta i bezpieczna nie ma sobie równych.

To jednak może się wkrótce zmienić. Bitcoin wkrótce doświadczy dwóch dużych modernizacji swojej infrastruktury technologicznej. Podpisy Schnorr i Taproot mają zamiar zmienić wiele rzeczy na temat skalowalności i prywatności Bitcoin z tego, co wiemy, że to będzie, jak transakcje mają stać się szybsze i bardziej prywatne.

Jak podpis Schnorra może pomóc skalowalność i prywatność Bitcoinów

Podpis Schnorra działa w sposób bardzo podobny do podpisu cyfrowego.

Podpisy cyfrowe Bitcoin’a są używane do autoryzacji transakcji dokonywanych na portfelu Bitcoin’a. Obecnie stosowany algorytm, ECDSA (Elliptic Curve Digital Signature Algorithm), stał się preferowanym algorytmem do stosowania, gdy Bitcoin zaczął działać w 2009 roku, ponieważ podpis Schnorra nie został jeszcze opatentowany.

Chociaż oba algorytmy pełnią te same funkcje, podpis Schnorra jest lepszy, ponieważ jest bardziej bezpieczny, ma więcej funkcji, takich jak możliwość lepszego zapisywania przestrzeni i zapewnienia większej prywatności użytkownikom.

Pojawienie się tego nowego algorytmu oznacza, że Bitcoin poprawiłby o 15% swoje zarządzanie przestrzenią, a jego funkcja prywatności również by się poprawiła, ponieważ pozwoliłby na podpisywanie się na kilku wejściach jednocześnie.

W jaki sposób Taproot będzie w stanie

Czy wiesz, że Bitcoin ma też inteligentne funkcje kontraktowe? Nie wiedziałeś? Cóż, teraz wiesz. Bitcoin ma inteligentne funkcje kontraktowe, ale w porównaniu do Ethereum, jest nadal bardzo ograniczony w funkcjonalności.

Inteligentne kontrakty zazwyczaj mają problem z przestrzenią. Taproot pomoże rozwiązać ten problem, jednocześnie wprowadzając do niego pewne funkcje prywatności.

Taproot pomaga również usunąć wszelkie formy wyróżnień we wszystkich adresach Bitcoinów, co sprawia, że transakcje wydają się być jak każda zwykła transakcja.